LT LV EE RU FI

GRANULEERITUD KRIIT (LUBJAGRAANULID) PINNASE HAPPESUSE VÄHENDAMISEKS

 

MEIST

Firma POLCALC Sp. z o. o. alustas tegutsemist 2009. aastal. Ettevõte toodab aastas Poola ja Euroopa turgude tarbeks üle 50 000 tonni POLCALC granuleeritud kriiti (lubjagraanuleid). Koostöö POLCALC-i ainuesindajaga Balti riikides, kelleks on Baltic BioIndustry OÜ, on võimaldanud tarnida tooteid ka nimetatud turgudele.

POLCALC töötajate intensiivsed uuringud on võimaldanud saada täielikku ettekujutust nii väike-kui ka suurklientide soovidest ning nõudmistest. Nende põhjal loodigi uuel tehnoloogial põhinev granuleeritud kaltsiumväetis POLCALC. Tootmises kasutatakse lubjakivitükkide töötlemisel saadavat üliaktiivset kriidijahu, mis on maksimaalse peenestatuse tõttu kiiretoimeliselt mõjuv, seepärast on tulemused juba esimese kasutuskorra järel silmaga nähtavad.

POLCAC granuleeritud kriidi (lubjagraanulite) keemilised ja füüsikalised omadused tagavad optimaalse kasutustõhususe. Lihtne kasutamine ja tõhus toime on kooskõlas. Teisisõnu, tegemist on kvaliteetse, kergelt ja lihtsalt pinnasesse manustatava tootega. Mitte kunagi varem pole pinnase happelisuse vähendamine ning taimede väetamine kaltsiumiga olnud sedavõrd lihtne!

LÜHIDALT POLCALC väetisegraanulitest

Kriidi füüsikalised omadused võimaldavad selle maksimaalset peenestamist. Üksiktera suuru ei ületa mõnda mikronit. Kompleksne ning bioloogiline tootmisviis liidab mikroosakesed väikesteks graanuliteks, sestap muutub nende manustamine hõlpsamaks (nagu muudegi graanulväetiste puhul). Aktiivse reageerimise tõttu lahustuvad väetisegraanulid kiiresti pinnases, vabastades tarviliku kaltsiumikoguse, see mõjutab oluliselt pinnast ja külvist. Ühelt poolt reguleeritakse pinnase happelisust, mis kaitseb taimi toksiliste ainete (näiteks, alumiiniumi) sisseimamisest, teisalt on toote näol tegemist suurepärase kaltsiumiallikaga. Taimed omandavad ülimalt peenestatud fraktsiooni tõttu hõlpsasti kaltsiumit. POLCAC üritab mõlemast aspektist lähtudes optimiseerida taimekasvu, mis mõjutab ühtaegu külvise kvaliteeti ning kvantiteeti.

LÜHIDALT SuperMag väetisegraanulitest

SuperMag on innovatiivne, suure kaaliumisisaldusega väetis, mis on valmistatud mikroniseeritud magneesiumijahust. Sisaldab taimedele väärtuslikke makro- ja mikroelemente (B, Zu, Mn, Mo, Fe, Cu). Tänu toorme töötlemismeetodile on kaltsium ja magneesium väga kergesti omastatavad.

Magneesium Täidab paljusid tähtsaid füsioloogilisi funktsioone. Reguleerib fotosünteesi intensiivsust, kuna määrab klorofülli koguse lehtedes. See määrab ka energeetilisi muutusi taimedes, süsivesikute, rasva ja valkude sünteesi, samuti assimilaatide transportimist ning vähendab nitraatide kogust. On tõestatud, et magneesium stimuleerib taimede juuresüsteemi arengut ning toitainetes toimuvaid protsesse. Kaltsiumil on taimedele väga tähtsad funktsioonid. Lisaks kõigele muule kuulub see rakkude koostisse ja määrab nende läbivuse, aktiviseerib fermente, neutraliseerib orgaanilisi happeid ning mõjutab juurte kasvu ja arengut.

SuperMag mõjutab tänu suurele kaaliumi- ja magneesiumisisaldusele pinnase pH kiiret kasvu ning suurendab seega mikroelementide bioloogilist omastamist, suurendades oluliselt saaki.

SuperMag toodetakse täielikult ökoloogilise tehnoloogiaga, kasutamata liime ega muid „tugevdajaid“. Graanuleid ühendav substants on vesi. Tootel on 100-protsendiline reaktsioonivõime. Kohe, kui see on sattunud pinnasesse, ühineb toode pinnases oleva veega, graanulid aga lagunevad ja reageerivad pinnasega. Kasulikud mineraalid vabanevad kohe. Toote igal graanulil on hea võime vähendada happesust. Laboratoorsed uuringud on näidanud, et see võib vähendada happesust ligikaudu 0,5 kilogrammis pinnasest pH 4 kuni pH 7.

POLCALC ja SuperMag on mitte tühjakspigistatud pinnase “vastumürgiks”, vaid ühtaegu tõhus kaltsiumi – “talletaja”. Nimetatud elementide kombinatsioon võimaldab: